Karty sieciowe

Ważne jest, aby wszystkie urządzenia z których korzystamy, miały nowoczesne karty sieciowe. Nie uda się wykorzystać potencjału nawet najlepszego łącza internetowego, jeżeli karta sieciowa nie będzie miała dużej przepustowości. karty siecioweDlatego tak ważne jest, aby w tym zakresie podjąć bardzo mądrą decyzję. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, a sklep komputerowy stale wprowadza nowe propozycje.

Karta sieciowa Wi-Fi

Najczęściej jest wybierana przez użytkowników komputerów stacjonarnych. Mobilność i brak okablowania jest największą zaletą tego rozwiązania. Niestety, ale ta opcja ma także swoje wady, a największą jest ograniczona przepustowość łącza radiowego, a także nie aż tak nowoczesne rozszerzenia karty.

Jeżeli już chcemy postawić na ten rodzaj karty, zwróć uwagę, w jakim pracuje standardzie. Najstarsze modele obsługiwały standard B/G. W najnowszych modelach znajduje się standard N. Najlepiej jednak wybrać kartę sieciową wykonaną w technologii AC. Przepustowość standardu N waha się od 150 Mb/s do 600 Mb/s, za to AC osiąga wartość od 433 Mb/s do 1300 Mb/s.

Karta sieciowa Wi-Fi dostępna jest w wersji zewnętrznej oraz wewnętrznej. Warto dokupić do nich również anteny WiFi.

Karta sieciowa USB

Jest to karta montowana na zewnątrz komputera. Jest popularna dlatego, że nie ma żadnych problemów z jej podpięciem do każdego urządzenia. Można szybko podłączyć ją do złącza USB i wykorzystywać nie w jednym, lecz w kilku sprzętach. Problemy pojawiają się, jeżeli chodzi o zmniejszoną przepustowość.

Warto także zwrócić uwagę na same złącza USB, które też wykorzystują różne standardy przepustowości, na przykład USB 2.0 — do 60 Mb/s, a USB 3.0 — 500 Mb/s. Musimy także pamiętać o tym, że nawet jeżeli posiadamy bardzo szybką kartę sieciową, a podepniemy ją do portu z niską przepustowością, nie będziemy w stanie wykorzystać potencjału, jaki ona posiada.

Adres korespondencyjny:
ReCord Janina Brączyk
Osiedle Różane 31/11
58-200 Dzierżoniów
Tel./fax 74 831 91 13 | mob. 506 061 228
sklep@recordsklep.pl stanislaw@recordsklep.pl
Nr rachunku:
PKO BP SA Oddział 1 w Dzierżoniowie
Nr. R-ku 56 1020 5138 0000 9502 0175 8705
Towar wysyłamy po zaksięgowaniu wpłaty